Jak to všechno začalo

14. 10. 2022
Okolo s kolem závodem
5 minut čtení
Zdroj s laskavým svolením: www.koloproadama.cz
 
 • Příběh charitativní sportovní výzvy začal v roce 2020 na podporu Adama Kuthana, mladého klučiny, který se zamiloval v 10 letech do speciálního kola od neziskové organizace Černí koně.

  Adam byl do tří let zdravý, aktivní chlapeček. Přišla osudová rána, nádor na mozkovém kmeni. Operace nemohla být bez následků – poškozené centrum řeči, zraku, koordinace pohybu a rovnováhy v háji. Adama si maminka nesla domu jako hadrovou panenku. Čekání na změnu trvalo dlouhých 7 let. Tehdy se Adam poprvé posadil v léčebně na handbike od Černých koní. Už z něj neslezl. A začala Adamova nová, krásná cesta životem. Životem na kole. Byl to tehdy Adamův velký sen, pro který bylo potřeba začít trénovat. Adam se nikdy nevzdává, za svým snem si jde každý den.

  Po třech letech s dětským handbikem bylo jasné, že pokud chce Adam jít dál, potřebuje nový, drahý, dospělácký stroj. Osud opět zasáhl, přivedl nám Adama do cesty a vznikla výzva Kolo pro ADAMA. Cílem bylo pomoci jednomu handicapovanému chlapci z moravských Bukovan, pomoci mu k novému drahému kolu. Síla myšlenky a dobrá srdce vás všech nechala ovšem vzniknout něčemu, co již nelze zastavit. Projektu, který pomáhá dále, už nejen Adamovi, ale dalším a dalším dětem s handicapem.

  Adam již dnes není jen ten chlapec, kterému jsme “pomohli”. Adam je tváří výzvy, vzorem pro ostatní děti, ale i pro nás samotné. Je to sportovec se srdcem bojovníka a odhodláním, které každý nemá.

  Co se tedy skrývá za názvem Kolo pro ADAMA dnes?

  Jsme skupina kamarádů, dobrovolníků a nadšenců, která podporuje handicapované děti a neziskovou organizaci Černí koně.  Veškerá činnost každého z nás je vykonávána bez nároku na odměnu. Vše děláme dobrovolně, nezištně s cílem pomoci těm, kdo ji potřebují.  Díky tomuto pravidlu, které je základním DNA našeho projektu, můžeme tvrdit, že 100% finančních příspěvků a darů od kohokoliv z vás jde přímo k organizaci Černí koně, která za ně vyrobí kola pro děti. Příběh každého z těchto dětí známe a jsme rádi, když jsme s rodinou v dlouhodobém kontaktu. Naším cílem není kvantita, ale kvalita. 

  Princip výzvy se osvědčil a zůstává zachovaný. Martin, Adam a parta kamarádů, která díky výzvě vznikla se vždy v létě na pár dní rozhodne sportovat (jezdit na kolech), své sportovní výkony a zážitky sdílí s veřejností a snaží se jít příkladem, inspirovat k pohybu, k dobrým skutkům. Každý se může do naší výzvy zapojit. Stačí jako obvykle jezdit na kole, běhat nebo např. “jen” chodit. Tyto aktivity stačí na webu www.koloproadama.cz vykázat a partneři výzvy vaše kilometry odmění finančním příspěvkem do založené sbírky na výrobu dalších, nových dětských speciálů od Černí koně. Sbírka je veřejná a je možné ji podpořit finančním darem kdykoli, nejen během výzvy jako takové. Je to skutečně snadné.

  Společně pomáháme dětem s handicapem 

  Kolo pro ADAMA je o vás, o sportovcích, o našich fanoušcích, o partnerech.
  Vy všichni jste nezbytnou a neodmyslitelnou součástí Kolo pro ADAMA.


  Zásady Kolo pro ADAMA

 •  
 • - nejsme a nemáme ambici být právním subjektem v žádné podobě např. neziskovou organizací

  • -n jsme skupina dobrovolníků, která podporuje neziskovou organizaci Černí koně z.s.
  • - organizujeme sportovní výzvu, do které se může zapojit každý z vás
  • - každý z nás pracuje na Kolo pro ADAMA bez nároku na odměnu
  • - garantujeme, že 100% finančních příspěvků je použita na výrobu speciálních dětských kol
  • - fanoušci, účastníci, partneři a podporovatelé výzvy vždy ví, kdo jsou koneční příjemci jejich podpory
  • - snažíme se jít příkladem – pomáhat potřebným a ukázat, že stačí skutečně málo a dají se konat zázraky


Sportujte opět s námi, pomůžete tím získat speciální kola pro handicapované děti!

Rubriky novinek

KONTAKT NA REALIZAČNÍ TÝM