Zdeněk Štybar je i letos ambasadorem výzvy Kolo pro Adama

10. 1. 2023
Okolo s kolem závodem
5 minut čtení
 

V loňském roce se tým našich ambasadorů rozrost o hvězdu světového formátu Zdeňka Štybara

 

Vítěze mistrovství světa v cyklokrosu a vítěze několika etap na silničních Grand Tours asi není třeba představovat. Tento český patriot se na kole proháněl už od malička a tak je mu myšlenka podpory dětí a cyklistiky velmi blízká. Kromě podpory projektu a jeho šíření se snad i letos, pokud sportovní ředitel, kalendář závodů a zdraví dají, zapojí i osobně.

 

Zdeněk sice už pro letošní rok není členem Quick-Stepové vlčí smečky, té naší ale i pro letošek zůstává. A my za to moc děkujeme. protože každá smečka přece potřebuje svého prošedivělého vlka vůdce. Ten náš tedy šedivý prozatím není, i když mu nějaké šediny možná už pomalu, ale jistě přináší jeho syn, když se neohroženě vrhá na kole do terénu.


Vyrůstal v lesích a stráních kolem českého Stříbra a jeho tatínek v jednom z rozhovorů vzpomíná na to, jak už od malička pobíhal po lese a tajně trénoval než ostatní vůbec vstali z postele. Už tehdy se tak dalo poznat, že tenhle kluk si půjde za svým.  A šel – vlastně celou svou kariéru, alespoň očima pozorovatele a fanouška si vždy zvolil svou cestu, která mu přinášela osobní štěstí a obdiv již několika generací kluků i holek. V roce 2005 se pak poprvé stal mistrem světa v cyklokrosu do 23 let.


K obdivu k jeho sportovním úspěchům nyní přidáme i úctu k jeho pomoci. Zdeněk Štybar se totiž stal v loňském roce novým ambasadorem výzvy Kolo pro Adama a pomáhá nám šířit povědomí o výzvě, která chce pomoci ke speciálním kolům handicapovaným dětem. 


Je nám ctí, že se k nám Zdeněk přidává touto formou, ale není to náš první kontakt. Zdeněk naší výzvu aktivně podporuje od samého začátku svým pohybem – v roce 2020 nám vykázal kilometry ze závodu Milano-San Remo a v loňském ročníku to byly dokonce dvě etapy slavné La Vuelta.


Nechte se Zdeňkem inspirovat a přidejte i vy kilometry z vašich aktivit do aktuální letošní výzvy!

Rubriky novinek

KONTAKT NA REALIZAČNÍ TÝM